Poliklinika Váš lekár

Aktuálne informácie a oznamy

Predstavenie odborníka: MUDr. Bjeloševič, PhD., detský kardiológ

V našej detskej kardiologickej ambulancii stretnete MUDr. Marka Bjeloševiča, PhD. Má za sebou viac ako 10 rokov praxe so zameraním na srdcové arytmie u detí.

Preventívne detské kardio vyšetrenie a vyšetrenie PLUS

Letné obdobie predstavuje pre deti zvýšené riziko kardiovaskulárnych problémov. Dôvodom sú horúčavy, zvýšená fyzická aktivita, dehydratácia, úpal, ale aj zmena spánkového režimu. V Poliklinike Váš Lekár môžu vaše deti počas leta absolvovať preventívne kardiologické vyšetrenie u detského kardiológa. Vybrať si môžete balíček základných vyšetrení alebo rozšírený balíček vyšetrení PLUS.

Nástrahy číhajú aj v preplnených bazénoch. Na toto by ženy počas leta nemali zabúdať, ak chcú byť zdravé

Leto so sebou neprináša len oddych, slnko a nové zážitky, ale aj nástrahy v podobe neželaných zápalov a infekcií. Svoje o tom vedia najmä ženy. Vaginálne infekcie ich práve v lete trápia až o 30 % častejšie. Ako im predchádzať a na čo si treba dať pozor? Radí gynekologička z Polikliniky Váš Lekár Adela Chríbiková.

Startitup

Nadmerné slnečné žiarenie škodí tvojej pokožke. Lekárka vysvetľuje, čo ti hrozí a ako sa účinne chrániť

„Slnečné žiarenie je k nášmu životu potrebné, no nadmerné vystavovanie sa slnku môže našej pokožke škodiť,“ hovorí dermatovenerologička z Polikliniky Váš Lekár Ľudmila Lipková. Čo však s prichádzajúcou dovolenkovou sezónou a čoraz krajším počasím?

Refresher

Benefity rozšírenej preventívnej prehliadky

Dôležitosť prevencie sa dostáva v posledných rokoch do popredia. Mnoho ľudí svoje zdravie zanedbáva kvôli povinnostiam a pracovnej vyťaženosti. Správne vykonaná preventívna starostlivosť o zdravie však zaberie minimum času. Preto prichádzame s konceptom rozšírenej preventívnej prehliadky ponúkajúcej personalizovanú medicínu. Navrhli sme ju s ohľadom na individuálne potreby konkrétneho klienta v závislosti od jeho veku a pohlavia. Je zameraná na hodnoty, ktoré aktuálne najviac ovplyvňujú jeho zdravie. Absolvovať by ju mal každý, kto sa chce aktívne podieľať na svojom zdraví.

Krvné testy pre zdravie a dlhovekosť. Čo rieši internista?

Spotify - MUDr.Ovačka

Kedy je najlepší čas na kontrolu znamienok a ktoré strojové ošetrenia pleti je vhodné absolvovať práve počas leta?

Súčasťou Polikliniky Váš Lekár je aj ambulancia dermatovenerológie a estetickej dermatológie. Okrem tradičných dermatologických vyšetrení ponúka rôzne neinvazívne dermatokozmetické zákroky pre ozdravenie pleti.

Opúchajú vám nohy a cítite únavu? Problém môže byť v obličkách.

S rôznymi formami poškodenia obličiek sa môže počas svojho života stretnúť v priemere každý desiaty človek. S urológom Jánom Švihrom z Polikliniky Váš Lekár sme sa rozprávali aj o tom, čo naším ľadvinám prospieva a čo im naopak škodí.

Predstavenie odborníčky: MUDr. Adela Chríbiková, gynekologička

Diagnózu rakoviny prsníka alebo krčka maternice si na Slovensku ročne vypočujú stovky žien. Ide pritom o ochorenia, ktoré nemusia byť smrteľné, ak sú zachytené a liečené včas. Napriek tomu mnohé ženy svoju gynekologickú prevenciu zanedbávajú, častým dôvodom je aj strach. Prečo je preventívna prehliadka dôležitá a prečo sa jej netreba báť nám vysvetlila naša gynekologička MUDr. Adela Chríbiková.

Predstavenie odborníčky: MDDr. Janka Karrah Vaneková, stomatologička

V ambulancii stomatológie v rámci Polikliniky Váš Lekár môžete stretnúť MDDr. Janku Karrah Vanekovú, o ktorej sa dozviete viac v tomto rozhovore.

Gynekologička o prevencii: Ako prebieha a prečo netreba mať strach?

Diagnózu rakoviny prsníka alebo krčka maternice si na Slovensku ročne vypočujú stovky žien. Ide pritom o ochorenia, ktoré nemusia byť smrteľné, ak sú zachytené a liečené včas.

Nový čas

Predstavenie odborníčky: MUDr. Kristína Botló Kučerová, rehabilitačná lekárka

V rámci Polikliniky Váš Lekár sa nachádza 23 ambulancií, niektoré z nich sa zameriavajú aj na prevenciu a liečenie pohybového aparátu. Okrem ortopedickej ambulancie možno navštíviť aj fyziatricko-rehabilitačnú ambulanciu. Na čo sa zameriava – to nám prezradili rehabilitačná lekárka MUDr. Kristína Botló Kučerová spolu s fyzioterapeutkami PhDr. Ľubicou Rostášovou, Mgr. Alenou Tkáčovou a Mgr. Monikou Krutou.

Ako zostať zdravým aj v osemdesiatke? Nespoliehajte sa na lekára len vtedy, keď vás niečo bolí

Slováci sa podľa prieskumov dožívajú v plnom zdraví v priemere len 57 rokov. Slovensko totiž dominuje v štatistikách v úmrtnosti na srdcovo-cievne či onkologické ochorenia a ročne sa u nás diagnostikuje viac ako 40-tisíc zhubných nádorových ochorení. Mnohým aj závažným ochoreniam pritom vieme predchádzať včasnou a kvalitnou prevenciou.

Pravda

Váš Lekár a jeho progres v roku 2024

Spoločnosť Váš Lekár po prevádzkovaní viacerých samostatných ambulancií v niekoľkých slovenských mestách neustále rozširuje svoju pôsobnosť – v januári 2024 otvorila Polikliniku Váš Lekár v Bratislave a popri tom aj päť lekární s diagnostickými centrami na Slovensku.

Predstavenie odborníčky: Bc. Kristína Skokňová, dentálna hygienička

Jednou z 23 ambulancií, ktorú nájdete v priestoroch bratislavskej Polikliniky Váš Lekár, je ambulancia dentálnej hygieny. Má ju pod palcom dentálna hygienička Kristína Skokňová, ktorej sme sa pri tejto príležitosti opýtali niekoľko otázok.

Slováci sa v plnom zdraví dožívajú len 57 rokov. Boris Bajer radí, ako zostať zdravým aj v osemdesiatke

„Aj v osemdesiatke môžeme chodiť po vysokohorských túrach s vnúčatami či pravnúčatami,“ hovorí lekár, odborník na zdravý životný štýl a garant konceptu Polikliniky Váš Lekár Boris Bajer. Realita je však na Slovensku iná, do ambulancií často ľudia prichádzajú už v bolestiach a pokročilých štádiách ochorení.

Startitup

Čo dokáže prevencia? Z kvapky krvi dnes lekári odhalia aj riziko infarktu či cukrovky

Spomedzi krajín Európskej únie sa Slovensko dlhodobo nachádza na najvyšších priečkach v úmrtnosti na srdcovo-cievne či onkologické ochorenia. Dôvodom je aj to, že Slováci prichádzajú do ambulancií v bolestiach a často až v pokročilých štádiách ochorení.

Aktuality

Potrebujete lekára špecialistu? Takto sa k nemu môžete dostať bez čakania

Slovensko zažíva už dlhodobo problém s dostupnosťou ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Pacienti čakajú na vyšetrenie u špecialistov aj niekoľko mesiacov. Týka sa to najmä Bratislavského kraja, ale problém s dostupnosťou zdravotnej starostlivosti už majú aj iné regióny Slovenska. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou upozorňuje okrem iného aj na preťaženosť ambulantného sektora a mnohí lekári majú vysoký vek. Aj to sú dôvody, prečo napriek tomu, že nemajú za seba náhradu, zatvárajú ambulancie. V aktuálnej situácii ponúka riešenie novootvorená Poliklinika Váš Lekár.

ta3

Zdravie: Prevencia zachraňuje životy a pomáha ľuďom zostať fit aj vo vyššom veku

Bratislava 29. februára (TASR) – Dobrá prevencia civilizačných ochorení môže ročne zachrániť milióny životov. Kľúčová je aj v dosiahnutí kvalitného seniorského veku. Na štvrtkovej tlačovej konferencii na to poukázal lekár a garant konceptu Polikliniky Váš Lekár Boris Bajer. Zároveň upozornil, že Slováci podľa štatistík prevenciu podceňujú.

TASR

Predstavenie odborníčky: MUDr. Ivana Kolek, ortopedička

MUDr. Ivana Kolek ukončila štúdium na Slovenskej zdravotníckej univerzite v roku 2014. Následne nastúpila do Špecializovanej nemocnice pre ortopedickú protetiku v Bratislave a tam sa zaradila do špecializačného odboru ortopédia, kde pracovala do decembra 2023.

Predstavenie odborníka: MUDr. Ivan Varga, PhD., kardiológ

MUDr. Ivan Varga, PhD. absolvoval štúdium v odbore všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde ukončil aj postgraduálne štúdium s dizertačnou prácou s názvom Charakteristiky pacientov s akútnym srdcovým zlyhávaním na Slovensku.

Ostaňte s nami v kontakte a o službách Polikliniky Váš Lekár sa dozviete medzi prvými.

Ďakujeme za Váš záujem!

Čoskoro sa Vám ozveme.